vakio sm 2.4.2022

DanceLine ry järjestää vakioiden ja latinalaistanssien valtakunnalliset kilpailut. Lämpimästi tervetuloa niin kilpailijat, kannustusjoukot kuin katsojatkin!

Kilpailun Osallistujat

SM - Juniori 2 avoin

 

Nro

EtunimiM

SukunimiM

EtunimiN

SukunimiN

Seura

Paikkakunta

50

Benjamin

Ahti

Hede Liis

Kilp

Bolero

Turku

51

Antti

Ainoa

Aada

Väisänen

TanssiDans

Kirkkonummi

53

Aatos

Junnonen

Julia

Krainikova

Bolero

Turku

54

Alvari

Kervinen

Saga

Honkala

DSCOulu

Oulu

55

Seetri

Kinnunen

Charlotta

Wikman

TanssiDans

Kirkkonummi

56

Oliver

Lindqvist

Minea

Lepojärvi

TanssiDans

Kirkkonummi

57

Matti

Mankkinen

Ella

Pruikkonen

TelemarkTeam

Oulu

58

Miro

Manninen

Maire

Coutinho

TanssiDans

Kirkkonummi

59

Vili

Niemelä

Lumina

Leukkunen

DSCOulu

Oulu

60

Akseli

Penttilä

Senja

Kiho

Danceline

Tampere

61

Pietu

Pirhonen

Marina

Troshkova

Danceline

Tampere

62

Eero

Pulli

Anni

Vilmi

DSCOulu

Oulu

63

Petrus

Puro

Kira

Polishchuk

TanssiDans

Kirkkonummi

64

Eetu

Salmi

Eerika

Kauppila

TelemarkTeam

Oulu

65

Nikita

Shchurov

Angelina

Ignatyeva

TKMaster

Helsinki

66

Felix

Valtonen

Nuppu

Kantola

Vakita

Vantaa

67

Andrei

Simakov

Sara

Kantomaa

DSCOulu

Oulu

  

 

SM - Nuoriso avoin

  

70

Thomas

Ahti

Jennie

Ahti

Rolling

Vaasa

71

Elias

Haapalainen

Linnea

Ahti

Bolero

Turku

72

Aarre

Halinen

Peppi

Koskinen

Bolero

Turku

73

Nikita

Haruns

Anastasija

Prikul

TKMaster

Helsinki

74

Oskar

Jokinen

Pihla

Jaakola-Siimes

Star

Helsinki

75

Frans

Jokipii

Nella

Jussilainen

Star

Helsinki

76

Ilari

Kervinen

Jemina

Kairamo

Dance Team Tampere

Tampere

77

Aarni

Kinnunen

Amanda

Lindqvist

TanssiDans

Kirkkonummi

78

Mikke

Luttinen

Miina

Jauhiainen

Danceline

Tampere

79

Atte

Lipsonen

Katariina

Kauppila

Cavalier

Järvenpää

80

Sakari

Merisaari

Aino

Nevala

Viuhka

Vaasa

81

Tatu

Mäkeläinen

Taika

Marjamaa

La’Team

Kaarina

83

Elias

Saastamoinen

Emmiina

Alimattila

La’Team

Kaarina

84

Emil

Sällström

Laura

Todorovic

Lumets

Helsinki

85

Tuomo

Tirri

Anni

Tättäläinen

La’Team

Kaarina

 

SM - Champion

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

 

130

Daniel

Eklund

Olivia

Eklund

Casino

Kauhajoki

131

Markus

Kinnunen

Ellen

Puotiniemi

TKMaster

Helsinki

132

Juho

Lipsonen

Saana

Pellinen

Dance Team Tampere

Tampere

133

Toivo

Markozov

Elisa

Niinistö

Swivel

Salo

134

Emanuele

Massacci

Jenni

Heikkilä

Lumets

Helsinki

135

Arto

Pajunen

Aleksandra

Skorodskaya

DanceLine

Tampere

136

Tuomas

Pekkanen

Liisa

Suonio

DanceLine

Tampere

137

Henrik

Saastamoinen

Emilia

Prykäri

DSCOulu

Oulu

138

Santeri

Tättäläinen

Mette

Vuorila

La’Team

Kaarina

SM - Seniori 1 avoin

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

90

Kimmo

Ahonen

Päivi

Rautio

DanceLine

Tampere

91

Ari

Halinen

Krista

Piippo

Hyrrät

Kotka

92

Ari

Hinttu

Marika

Boström

Rolling

Vaasa

93

Alexander

Ivanitskiy

Pauliina

Homsy

TKMaster

Helsinki

94

Juha

Kannelkoski

Elina

Koskiluoma

Blue&White

Helsinki

95

Heikki

Koponen

Petra

Gustafsson

Quickstep

Vihti

96

Keijo

Krapivin

Anna

Belozerskikh

Lumets

Helsinki

97

Sauli

Kurjessuo

Pirjo

Kurjessuo

Bolero

Turku

98

Henri

Kuusiniemi

Riikka

Kuusiniemi

OikeaRytmi

Pori

99

Petrus

Laitinmäki

Helinä

Kiviniemi

Blue&White

Helsinki

100

Marko

Lampisuo

Tuuli

Penttinen-Lampisuo

Dance Team Tampere

Tampere

101

Reino

Luoto

Tanja

Luoto

Buumi Dancesport

Helsinki

102

Rami

Merisaari

Katja

Malmi-Merisaari

Viuhka

Vaasa

103

Mikko

Minkkinen

Mari

Minkkinen

Cavalier

Järvenpää

104

Keijo

Vierimaa

Seija

Vierimaa

Dance Team Tampere

Tampere

105

Seppo

Niemi

Marianne

Mäkelä

Dance Team Tampere

Tampere

106

Rene

Ounväärt

Anneli

Rännel

Vakita

Vantaa

107

Jukka

Pakkala

Irina

Moilanen

Have Step

Hamina

108

Esa

Pekkarinen

Marika

Pekkarinen

Dance Flow

Kuopio

109

Panu

Pirhonen

Iiris

Pirhonen

Danceline

Tampere

110

Tommi

Pääkkö

Marianne

Kivelä

TelemarkTeam

Oulu

112

Toni

Rauvanto

Irene

Hägerström

TanssiDans

Kirkkonummi

113

Ilkka

Ruutu

Sari

Ruutu

Lumets

Helsinki

114

Jari

Salo

Kristiina

Salo

Bolero

Turku

115

Jarno

Vaajoki

Aini

Minkkinen

Quickstep

Vihti

116

Olli-Pekka

Vanhala

Tiina

Tarvonen

MiUrTa

Mikkeli

117

Juha

Viemerö

Elina

Viemerö

TanssiDans

Kirkkonummi

118

Pauli

Vihtiälä

Susa

Vihtiälä

Danceline

Tampere

119

Ville

Kairamo

Anna

Kairamo

Dance Team Tampere

Tampere

Erilliskilpailu Lapsi 1 ja Lapsi 2

 Lapsi 1 avoin 

Nro

EtunimiM

SukunimiM

EtunimiN

SukunimiN

Seura

Paikkakunta

Tanssit

10

Oliver

Peltomaa

Maija

Kuusiniemi

OikeaRytmi

Pori

6 Vakio & Latin

Lapsi 2 avoin

11

Mikael

Lehtola

Charlotte

Rissanen

DSCOulu

Oulu

8 Vakio & Latin

12

Daniel

Lindqvist

Hilla

Koskelainen

TanssiDans

Kirkkonummi

8 Vakio & Latin

13

Leevi

Löytäinen

Salla

Jaakola-Siimes

Star

Helsinki

8 Vakio & Latin

14

Olli

Palkivaara

Sini

Palkivaara

TeamHSDS

Helsinki

8 Vakio & Latin

15

Mikko

Pulkkinen

Mirella

Mikkonen

DanceLine

Tampere

8 Vakio & Latin

16

Nooa

Ruonala

Saara

Sillsten

Bolero

Turku

8 Vakio & Latin

17

Pavel

Zakharov

Lena

Ståhlberg

DSCOulu

Oulu

8 Vakio & Latin

 

Erilliskilpailu Juniori 1 C

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

 

18

Samuel

Lindqvist

Isla

Valanne

TanssiDans

Kirkkonummi

Vakio & Latin

19

Petrus

Puro

Kira

Polishchuk

TanssiDans

Kirkkonummi

Vakio & Latin

20

Andrei

Simakov

Sara

Kantomaa

DSCOulu

Oulu

Vakio & Latin

21

Luka

Ståhlberg

Aada

Heikkinen

DSCOulu

Oulu

Vakio & Latin

22

Raimond

Tikkerberi

Darja

Kovalova

DanceLine

Tampere

Vakio & Latin

23

Henrik

Valo

Karita

Valo

TKMaster

Helsinki

Vakio & Latin

  

 

Erilliskilpailu Juniori 2 C

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

25

Alvari

Kervinen

Saga

Honkala

DSCOulu

Oulu

Vakio & Latin

26

Miro

Manninen

Maire

Coutinho

TanssiDans

Kirkkonummi

Vakio & Latin

27

Nikita

Narnakov

Ksenia

Dolmatova

Dance Team Tampere

Tampere

Latin

28

Martin

Nikoforov

Sandra

Pedoson

TKMaster

Helsinki

Vakio & Latin

29

Viljami

Salminen

Iitu

Salminen

OikeaRytmi

Pori

Vakio & Latin

30

Karo

Vuoppola

Darja

Zakharova

DSCOulu

Oulu

Vakio & Latin

Erilliskilpailu Seniori 4-5 avoin

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

35

Ahti

Kotisaari

Mirja

Gröhn

Star

Helsinki

Vakio & Latin

36

Sauli

Kurjessuo

Pirjo

Kurjessuo

Bolero

Turku

Vakio & Latin

37

Teuvo

Laine

Raija

Laine

Buumi DanceSport

Helsinki

Latin

38

Harri

Mäkinen

Elina

Mäkinen

Bolero

Turku

Vakio & Latin

39

Timo

Savolainen

Eija

Mykkänen

Cavalier

Järvenpää

Vakio & Latin

40

Jukka

Soikkeli

Aija

Soikkeli

Habanera

Espoo

Vakio & Latin

41

Markku

Henttu

Pirjo

Henttu

Hurmio

Tampere

Vakio

42

Keijo

Vierimaa

Seija

Vierimaa

Dance Team Tampere

Tampere

Vakio

Kilpailun alkuun

Päivä(t)

:

H(s)

:

Minuutti(a)

:

Second(s)

Tanssiseura DanceLine Ry

Viinikankatu 45, 33800 Tampere

Tietosuojaseloste (pdf)

Seuraa meitä somessa