Valtakunnalliset kilpailut 30.8.2020

DanceLine ry järjestää vakioiden ja latinalaistanssien valtakunnalliset kilpailut sunnuntaina 30.8.2020.

Varaa päivä jo nyt kalenteriisi. Lämpimästi tervetuloa niin kilpailijat, kannustusjoukot kuin katsojatkin!

Kilpailun Osallistujat

Lapsi 2 C Vakiot ja Lattarit (2)
Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

10       Vili Niemelä – Lumina Leukkunen  TelemarkTeam  Oulu

11      Jelisei Zemljannikov – Vlada Sidunova  TKMaster  Helsinki

Juniori 1 C Lattarit (6)
Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

20       Matti Mankkinen – Ella Pruikkonen  TelemarkTeam  Oulu

21       Akseli  Penttilä – Senja Kiho  Danceline  Tampere

22       Mikael  Rauhala – Darja Zakharova  TelemarkTeam  Oulu

23       Alvar Sabogal – Isabella Tigerstedt  Lumets  Helsinki

24       Eetu Salmi – Eerika Kauppila  TelemarkTeam  Oulu

25       Tuomo Tolvanen – Moona Kukkonen  TelemarkTeam  Oulu

Juniori 1 C Vakiot (7)
Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

15       Antti Ainoa – Aada Väisänen  Tanssidans  Kirkkonummi

20       Matti Mankkinen – Ella Pruikkonen  TelemarkTeam  Oulu

21       Akseli  Penttilä – Senja Kiho  Danceline  Tampere

22       Mikael  Rauhala – Darja Zakharova  TelemarkTeam  Oulu

23       Alvar Sabogal – Isabella Tigerstedt  Lumets  Helsinki

24       Eetu Salmi – Eerika Kauppila  TelemarkTeam  Oulu

25       Tuomo Tolvanen – Moona Kukkonen  TelemarkTeam  Oulu

Juniori 1 B Latin (4)<br />
Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

15       Antti Ainoa – Aada Väisänen  Tanssidans  Kirkkonummi

16      Krisjanis Caunitis – Alexandra Sofieva  Vakita  Vantaa

17       Jimi Eskelinen – Veera Laakso  Cavalier  Järvenpää

18       Joa Silventoinen – Saaga Järvinen  Botafogo  Seinäjoki

Juniori 1 B Vakiot (3)
Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

16      Krisjanis Caunitis – Alexandra Sofieva  Vakita  Vantaa

17       Jimi Eskelinen – Veera Laakso  Cavalier  Järvenpää

18       Joa Silventoinen – Saaga Järvinen  Botafogo  Seinäjoki

Juniori 2 C Latin ja Vakiot (3)
Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

40       Ilari Kervinen – Jemina Kairamo  Dance Team Tampere  Tampere

41       Tomas Koskinen – Eeva Suonio  Danceline  Tampere

42       Veikka Niemelä – Isa-Norah Piuhola  TelemarkTeam  Oulu

Juniori 2 B Latin (7)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

30       Oliver Ahlmark – Ella Köykkä  Botafogo  Seinäjoki

31       Thomas Ahti – Jennie Ahti  Rolling  Vaasa

32       Nikita Haruns – Diana Kojonen  TKMaster  Helsinki

33       Julius Knuuttila – Alisa Tamminen  Danceline  Tampere

34       Mark Lakhan – Anastasija Prikul  TKMaster  Helsinki

35       Mikke Luttinen – Miina Jauhiainen  Danceline  Tampere

36       Sakari Merisaari – Aino Nevala  Viuhka  Vaasa

Juniori 2 B Vakiot (5)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

31       Thomas Ahti – Jennie Ahti  Rolling  Vaasa

33       Julius Knuuttila – Alisa Tamminen  Danceline  Tampere

34       Mark Lakhan – Anastasija Prikul  TKMaster  Helsinki

35       Mikke Luttinen – Miina Jauhiainen  Danceline  Tampere

36       Sakari Merisaari – Aino Nevala  Viuhka  Vaasa

Nuoriso 10T B-A (8)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

45        Daniel Ahti – Eerika Välkkilä  Rolling  Vaasa

46        Daniel Eklund – Olivia Eklund  Casino  Kauhajoki

47        Niilo Elers – Wilma Paakkunainen  DCDiamond  Turku

48        Markus Kinnunen – Saana Pellinen  Dance Team   Tampere  Tampere

49        Sami Määttänen – Arina Sharapova  Jokipata  Joensuu

50        Aaro Ristola – Elviira Jokela  Tanssidans  Kirkkonummi

51        Tanno Terestal – Isabell Laast  DS FLEX  Estonia

52        Ragnar Traks – Sandra Kallas  DS FLEX   Estonia

Yleinen C Lattarit (5)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

140      Einar Hokkanen – Liisa Hokkanen  Spiral  Tampere

141      Markus Honkkila – Elli Joukainen  Danceline  Tampere

142      Jonne Mäkinen – Tiina Pyykkö  Spiral  Tampere

143      Joonas Niemi – Jenna Vuorela  Lumets  Helsinki

144      Tuomas Pekkanen – Liisa Suonio  Danceline  Tampere

Yleinen C Vakiot (6)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

140      Einar Hokkanen – Liisa Hokkanen  Spiral  Tampere

141      Markus Honkkila – Elli Joukainen  Danceline  Tampere

142      Jonne Mäkinen – Tiina Pyykkö  Spiral  Tampere

143      Joonas Niemi – Jenna Vuorela  Lumets  Helsinki

144      Tuomas Pekkanen – Liisa Suonio  Danceline  Tampere

131      Joona Pellinen – Teresa Tuovinen  Dance Flow  Kuopio

Yleinen B Lattarit (2)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

130      Matias Haapaniemi  – Vieno Pirhonen  Danceline  Tampere

131      Joona Pellinen – Teresa Tuovinen  Dance Flow  Kuopio

Yleinen B Vakiot (2)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

130      Matias Haapaniemi  – Vieno Pirhonen  Danceline  Tampere

132      Mikko Juusola – Hanna Paavola  Rolling  Vaasa

Yleinen A Lattarit (3)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

125     Yochai Betser – Venla Pirhonen  Alemana dansklubb  Stockholm

126      Nicklas Kekki – Laura Rietz  Fregolina  Kaarina

127      Rodion Mudarrisov – Arina Lobanova   TKMaster   Helsinki

Seniori 1 B-A Lattarit (3)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

55       Mikko Juusola – Hanna Paavola  Rolling  Vaasa

56       Tapio Komminaho – Sanna Leskinen  Buumi  Helsinki

57       Jari Laatta – Vilma Lahti  Dance Team Tampere  Tampere

Seniori 2 C Lattarit (7)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

72        Mikko Hanski – Johanna Elers  Fregolina  Kaarina

81       Juha Lampi – Satu Rahko  DCS  Oulu

82       Jari Lindblad – Tiina-Mari Lindblad  Jokipata  Joensuu

83       Mika Määttänen – Heli Määttänen  Jokipata  Joensuu

84       Panu Pirhonen – Iiris Pirhonen  Danceline  Tampere

85       Antti Pitkämäki – Pia Pantsari-Kuusisto   Spiral  Tampere

86      Vesa Rintala – Piia Haapanen  Dansseor  Rauma

Seniori 2 C Vakiot (6)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

81       Juha Lampi – Satu Rahko  DCS  Oulu

82       Jari Lindblad – Tiina-Mari Lindblad  Jokipata  Joensuu

83       Mika Määttänen – Heli Määttänen  Jokipata  Joensuu

84       Panu Pirhonen – Iiris Pirhonen  Danceline  Tampere

85       Antti Pitkämäki – Pia Pantsari-Kuusisto   Spiral  Tampere

86      Vesa Rintala – Piia Haapanen  Dansseor  Rauma

Seniori 2 B-A Lattarit (11)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

60       Tommi Alatalo – Anna Ryynänen  Buumi  Helsinki

61       Henry Hatakka – Terhi Virkki-Hatakka  Lappeenr.tu  Lappeenranta

62       Jani Kallio – Satu Vuorjoki  Buumi  Helsinki

63     Mika Kuivalainen – Kristiina Pigg  Jyväsdance  Jyväskylä

64       Veli-Matti Kurtti – Mari Kurtti  MiUrTa  Mikkeli

 

66       Reino Luoto – Tanja  Luoto  Buumi  Helsinki

67       Per-Erik Lönnqvist – Miia-Kristiina Helavaara  Blue&White  Helsinki

68       Rami Merisaari – Katja Malmi-Merisaari  Viuhka  Vaasa

69       Rene Ounväärt – Anneli Nõmmik  Vakita  Vantaa

70       Pertti  Sivenius – Tytti Martikainen  Spiral  Tampere

71       Janne Äikiä – Katja Aho  Vakita  Vantaa

Seniori 2 B-A Vakiot (8)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

61       Henry Hatakka – Terhi Virkki-Hatakka  Lappeenr.tu  Lappeenranta

64       Veli-Matti Kurtti – Mari Kurtti  MiUrTa  Mikkeli

65       Alexander Ivanitskiy – Irene Hägerström  TKMaster  Helsinki

68       Rami Merisaari – Katja Malmi-Merisaari  Viuhka  Vaasa

 

69       Rene Ounväärt – Anneli mNõmmik  Vakita  Vantaa

72        Mikko  Hanski – Johanna Elers  Fregolina  Kaarina

73        Marko Mäntyniemi – Anu Aaltonen  Botafogo  Seinäjoki

74       Seppo Niemi – Marianne Mäkelä   Dance Team Tampere  Tampere

 

Seniori 3 C Lattarit (2)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

105     Harri Jylhä – Tuula Jylhä  SaTsa  Savonlinna

106     Petri Petäjälaakso – Anne Petäjälaakso  Cavalier  Järvenpää

Seniori 3 C Vakiot (5)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

105     Harri Jylhä – Tuula Jylhä  SaTsa  Savonlinna

107     Tarmo  Lomen – Sirpa Pirilä  Habanera  Espoo

108     Martti  Luhtajärvi – Tarja Luhtajärvi  Spiral  Tampere

109     Heikki  Saarinen – Outi-Maria Kekki  Lumets  Helsinki

110     Heikki  Virkkunen – Tarja Kalima  Star  Helsinki

Seniori 3 B-A Lattarit (5)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

90        Ari Hinttu – Marika Boström  Rolling  Vaasa

91        Anssi Kankare – Heidi Kankare  Fregolina  Kaarina

92      Vesa  Karhunen – Ritva Karhunen  Rolling  Vaasa

93        Samuel Lackman – Päivi Lackman  Dance Team Tampere  Tampere

95        Jari Sermiö – Jaana Savolainen  Buumi  Helsinki

Seniori 3 B-A Vakiot (7)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

90        Ari Hinttu – Marika Boström  Rolling  Vaasa

92      Vesa  Karhunen – Ritva Karhunen  Rolling  Vaasa

96       Jore Aitamurto – Raila Aitamurto  Parketti  Hyvinkää

97        Markku Henttu – Pirjo Henttu  Hurmio  Tampere

99        Sauli Kurjessuo – Pirjo Kurjessuo  Bolero  Turku

100     Jouko  Leppälä – Heljä Leppälä  Danceline  Tampere

101     Jyrki Pakkanen – Seija Pakkanen  Nick’s Dancing  Lahti

Seniori 4 B-A Lattarit (5)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

115      Raimo Kekola – Soile Maunuksela  Botafogo  Seinäjoki

116      Teuvo Laine – Raija Laine  Buumi  Helsinki

117      Tapio Luttinen – Tarja Luttinen  Nick’s Dancing  Lahti

118      Timo Savolainen – Eija Mykkänen  Cavalier  Järvenpää

119      Markus Särkkä – Maija Raussi  SaTsa  Savonlinna

Seniori 4 B-A Vakiot (6)

Nro.    Tanssijat  Seura  Paikkakunta

115      Raimo Kekola – Soile Maunuksela  Botafogo  Seinäjoki

117      Tapio Luttinen – Tarja Luttinen  Nick’s Dancing  Lahti

118      Timo Savolainen – Eija Mykkänen  Cavalier  Järvenpää

119      Markus Särkkä – Maija Raussi  SaTsa  Savonlinna

120      Ravi Mehta – Anna-Kaisa Haapanen  Nick’s Dancing  Lahti

121      Keijo Vierimaa – Seija Vierimaa  Dance Team Tampere  Tampere

Kilpailun alkuun

Päivä(t)

:

H(s)

:

Minuutti(a)

:

Second(s)