vakio sm

DanceLine ry järjestää vakiotanssin SM-kilpailut 2.4.2022. Mukana myös lisäluokkia. Tule nauttimaan tanssista paikan päälle. Lämpimästi tervetuloa niin kilpailijat, kannustusjoukot kuin katsojatkin!

Kilpailun aikataulu

Kello  Sarja/luokka  Laji           Kierros      Pareja    Eriä      Tanssit

10:30  Kilpailun avaus ja toimihenkilöiden esittely

10:35  Seniori 4-5 Av  Latin         Finaali           6  1       s, c, r, p, j     

10:50  Juniori 1C  Latin         Finaali           6  1       s, c, r, p, j

11:00  Juniori 2C  Latin         Finaali           6  1       s, c, r, p, j   

11:20  *Lapsi 1 Av 3/6 tanssia  Latin         Finaali           1  1       s, c, j     

            *Lapsi 2 Av 4/8 tanssia  Latin         Finaali           7  1       s, c, r, j

11:30   Tauko 15 min

11:45  Seniori 4-5 Av  Vakio         Finaali           7  1      v, t, w, f, q

12:00  Juniori 1C   Vakio         Finaali           6  1      v, t, w, f, q

12:15  Juniori 2C   Vakio         Finaali           5  1      v, t, w, f, q

12:30  *Lapsi 1 Av 3/6 tanssia  Vakio         Finaali           1  1      v, t, q     

            *Lapsi 2 Av 4/8 tanssia  Vakio         Finaali           7  1      v, t, f, q

12:45  Seniori 1 Av  Vakio         1. kierros      28-24  3      v, t, w, f, q

13:15   Tauko 45 min

14:00  Juniori 2 Av   Vakio         1. kierros       17-12  2      v, t, w, f, q

14:20  Seniori 1 Av   Vakio         2. kierros       24-12  3      v, t, w, f, q

14:50  Nuoriso Av   Vakio         1. kierros       15-12  2      v, t, w, f, q

15:15   Tauko 15 min

15:30  Iltakilpailun avaus ja toimihenkilöiden esittely

15:35  Juniori 2 Av   Vakio         Esittelytanssi 1 min            1             6     quickstep

            Juniori 2 Av   Vakio         Semifinaali     12-6  2     v, t, w, f, q

15:55  Seniori 1 Av   Vakio         Esittelytanssi 1 min            1               6     valssi

            Seniori 1 Av   Vakio         Semifinaali     12-6  2     v, t, w, f, q

16:20  Nuoriso Av   Vakio         Esittelytanssi 1 min            1                    6     tango

            Nuoriso Av   Vakio         Semifinaali     12-6  2     v, t, w, f, q

16:40  Champion  Vakio         Esittelytanssi 1 min            1                    6     foxtrot

            Champion  Vakio         Semifinaali     9-6  2     v, t, w, f, q

17:05   Tauko 15 min

17:20  Juniori 2 Av   Vakio         Esittelytanssi 30 sek          1                     6     foxtrot

            Juniori 2 Av   Vakio         Finaali                                  6  2      v, t, w, f, q

17:45  Seniori 1 Av   Vakio         Esittelytanssi 30 sek          1                     6      foxtrot

           Seniori 1 Av   Vakio         Finaali             6  2       v, t, w, f, q

18:10  Nuoriso Av   Vakio         Esittelytanssi 30 sek          1                     6        foxtrot

           Nuoriso Av   Vakio         Finaali             6  2       v, t, w, f, q

18:35  Champion  Vakio         Soolotanssi 1 min          1       6       wieninvalssi

           Champion  Vakio         Ryhmätanssi 1 min        6       1       wieninvalssi

           Champion  Vakio         Finaali muut    6  1       v, t, q

          Champion  Vakio         Soolotanssi 1 min          1                    6      foxtrot

          Champion  Vakio         Ryhmätanssi 1 min             6                    1      foxtrot

19.10   Kiitostanssi Champion    Vakio 

19.15  Kilpailu päättyy

Kilpailun alkuun

Päivä(t)

:

H(s)

:

Minuutti(a)

:

Second(s)

Tanssiseura DanceLine Ry

Viinikankatu 45, 33800 Tampere

Tietosuojaseloste (pdf)

Seuraa meitä somessa